Kategorie
Inne

Wypoczynek w Malezji

Malezja to często wybierane przez podróżnych, malownicze miejsce na wypoczynek. Państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej, na terenie Półwyspu Malajskiego i wyspy Borneo przyciąga turystów z całego świata. Każdego roku pojawiają się tutaj tłumy, powoli dorastające ilości podróżnych w bardzo popularnym ostatnio kierunku; Tajlandii. Malezja przyciąga malowniczymi widokami, pyszną kuchnię i odmienną kulturę i liczne zabytki. Aby jednak wakacje były w pełni udane, warto zapoznać się z praktycznymi informacjami na temat tego kierunku.

Wypoczynek w Malezji wiąże się z odkrywaniem nowej kultury. Kraj ten bowiem składa się z wyznawców wielu religii i poglądów. Znajdziemy tu między innymi wiernych muzułmanów, buddystów, chrześcijan jak i wyznawców hinduizmu. Aby przystosować się do panujacej kultury należy przestrzegać kilku istotnych kwestii.

Są to między innymi:

-zasłanianie nóg i ramion do kolan

-odpowiednie ubranie

-pamiętanie o zdjęciu butów przed wejściem do hinduskiej świątyni

-kobiety powinny również o ubieraniu odpowiedniego ubrania przed wejściem do meczetu

Pomimo tego, że mieszkańcy Malezji posługują się wieloma językami, takimi jak: dialekty chińskie czy mowa tamijska, językiem urzędowym jest język bahasa malaysia.

Turyści nie powinni jednak się martwić, ponieważ łatwo dogadać się po angielsku

Malezja to piękny kierunek, który z pewnością warto odwiedzić. Można tam spędzić urlop i mieć cudowny wypoczynek. Przygotowując się odpowiednio wcześnie do podróży, będzie ona owocowała beztroskim odkrywaniem tej części świata i zbierania niezapomnianych wspomnień.