Kategorie
Inne

Początek przygody w Azji -wakacje w Malezji

Wczasy w Azji są coraz bardziej popularne wśród turystów. Zachęcają pięknymi widokami, których nie sposób znaleźć gdzie indziej. Biura podróży oferują wiele ciekawych miejsc, wartych odkrycia na całym świecie, jednak warto pomyśleć o Azji i wybrać wakacje w Malezji.

Dlaczego Malezja jako pierwszy przystanek?

Malezja jest jednym z najczęściej odwiedzanych zakątków w Azji. Swoją popularność zawdzięcza temu, że  jest miejscem pełnym kontrastów. Można tu zagłębić się w zgiełk miejskiej dżungli, pełnej drapaczy chmur i cywilizacji na każdym kroku. Jednak wystarczy przenieść się trochę dalej i można obcować z naturą, która od wieków została niezmieniona przez człowieka. Dlatego wakacje w Malezji są najlepsze na początek, by poznać kontynent azjatycki, gdyż jest to niezwykle bogate miejsce pod względem kultury azjatyckiej, kuchni i dziewiczej przyrody.

Klimat i pogoda w Malezji

Cały kraj, w tym Malezja położona jest w strefie klimatu równikowego. W tym miejscu są tylko dwie pory roku, czyli deszczowa i sucha. Ze względu na położenie, występują tu  małe różnice temperatury oraz  duża wilgotność powietrza. Temperatury w Malezji w ciągu roku kształtuje się na poziomie 26-28 stopni Celsjusza. 

Co warto zobaczyć w Malezji?

Pierwszym przystankiem podróży będzie stolica Malezji, która przyciąga bogatą architekturą oraz przyrodniczymi atrakcjami.

Wakacje w Malezji dają możliwość zwiedzenia  wysp, które przyciągają turystów ze względu na swoje rajskie klimaty. 

Malezja to miejsce, które przyciąga swoją różnorodnością, dlatego warto zobaczyć ją chociaż raz.